KANADYJSKIE LIFESTORY
HomeO MNIE

O MNIE

Monika Grzelak czyli kto?

Jak znalazłam się w Kanadzie?

Do Kanady wyjechałam w maju 2011, w ramach programu International Experience Canada. Po drodze zahaczyłam o Jamajkę, gdzie zebrałam zapasy słońca na kanadyjską zimę. W Kanadzie wylądowałam w Edmonton, które miało być moim miejscem docelowym na rok czasu. Po 3 tygodniach zdecydowałam się, po raz kolejny, spakować walizkę i spróbować swoich sił w Toronto, które od samego początku sprawdzało mój charakter. W dalszym ciągu nasza relacja bywa, niekiedy, dosyć skomplikowana.

Kim jestem, a kim byłam?

Z wykształcenia mam roztrojenie jaźni. Skończyłam  Administrację Rządową i Samorządową i ani jednego dnia nie przepracowałam w urzędzie państwowym. Na studiach wpadłam w sidła marketingu i przez 10 lat miałam okazję pracować w mniejszych i większych agencjach reklamowych w Polsce jak i w Kanadzie. Po drodze zrobiłam studia podyplomowe z marketingu i strategii marketingowych, żeby do praktyki dołożyć nieco teorii. Po przyjeździe do Kanady, trochę przez przypadek i łut szczęścia, trafiłam do jednej z największych w Kanadzie agencji reklamowych, gdzie miałam niesamowitą możliwość brania udziału w tworzeniu kanadyjskich Auto Shows dla General Motors. Pomimo tego, że lubiłam swoją pracę, zwłaszcza wtedy kiedy dzięki niej mogłam podróżować po Kanadzie, to postanowiłam całkowicie zmienić swój zawód. Żeby nie było za prosto!

Zamarzyłam sobie, że zostanę fotografem i przez ponad dwa lata łączyłam pracę z kształceniem się w tym kierunku. W 2015 postanowiłam opuścić dosyć ciepłą posadkę i zacząć swój biznes, czyli po raz pierwszy być swoim szefem. Jest to jedna z największych przygód w moim życiu. Emocjonalny rollercoaster, który uczy mnie patrzenia na siebie i Kanadę z zupełnie innej perspektywy.

Co lubię i kocham?

Uwielbiam życie i chcę wycisnąć z niego jak najwięcej! Dzięki fotografii potrafię jeszcze bardziej wyrazić siebie i zatrzymać chwile, które są tak ulotne. Nie lubię stać w miejscu, lubię zmiany, podróże, bycie w drodze, latanie samolotami, jazdę na rowerze i robienie rzeczy po raz pierwszy.

6757km to?

To miejsce, gdzie piszę o tym jak wygląda kraj który wielu osobom kojarzy się z zimą, syropem klonowym i ostatnio Justinem Trudeau. Znajdziesz tutaj kanadyjską i torontońską codzienność, informacje o tym jak wyemigrować do Kanady i o tym jak to jest żyć 6757 km od Polski. Zabiorę Cię również w różne części Kanady i świata, czyli wszędzie tam gdzie mnie i nas nogi poniosą. Uwielbiam dzielić się wrażeniami, przemyśleniami i tym jak wygląda świat przez mój obiektyw.

Na Facebooku i Instagramie znajdziesz codzienne posty i zdjęcia, które jeszcze bardziej przybliżą Ci Kraj Klonowego Liścia. Od niedawna jestem też na YouTubie!

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną trochę dłużej!

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.