KANADYJSKIE LIFESTORY
 

Książka „Kanadiana”, czyli jak poznałam i zrozumiałam Kanadę

Aż sama nie mogę uwierzyć, że to piszę, ale 17 czerwca „Kanadiana”, czyli moja debiutancka książka ujrzy światło dzienne!

Cały proces powstawania książki trwał ponad 1,5 roku: pisanie, wybieranie najlepszych zdjęć, które jeszcze bardziej przybliżą Wam Kanadę, niezliczona ilość maili pomiędzy mną, a wydawnictwem Burda Książki które wzięło mnie pod swoje skrzydła.

 

Chciałam, stworzyć książkę dla każdego kto myśli o Kanadzie jako o nowym miejscu na ziemi, ale również dla osób, które chcą przyjechać tutaj na wakacje. Zawiera ona mnóstwo moich osobistych historii, błędów które popełniłam na swojej imigracyjnej drodze.

 

Opisuje w niej swoje kanadyjskie początki, multikulturowe społeczeństwo, którego stałam się częścią. Ale również kanadyjską historię, która ma wpływ na teraźniejszość tego kraju. Pokazuję czego nauczyłam się od Kanadyjczyków, a do czego w dalszym ciągu nie mogę się przyzwyczaić. Jak wraz z upływem każdego roku mieszkania w Kanadzie zmieniałam się i powoli sama stawałam się częścią kanadyjskiego społeczeństwa. Kanadiana okraszona jest ogromną ilością zdjęć i zawiera porady dotyczące podróżowania. To właśnie odkrywanie popularnych i mniej znanych zakątków Kanady oraz moja podróż z Toronto do Tofino w trakcie której przejechałam ponad 13,000 kilometrów  sprawiły, że Kanada skradła sporą część mojego serca.
Wiem, że może zabrzmi to nieskromnie, ale gdybym przeczytała tego typu książkę przed moim wyjazdem do Kanady w 2011 to byłabym znacznie lepiej przygotowana na wiele rzeczy, które spotkały mnie po drodze!

Skąd wziął się tytuł książki?

Kanadiana – tak Kanadyjczycy nazywają wszystko to, co kanadyjskie: historię, obyczaje oraz fakty, które są częściami składowymi tego niezwykłego kraju. Słowo to używane jest niekiedy w prześmiewczy sposób, gdy chce się opisać, że coś jest tak kanadyjskie, że przekroczyło wszelkie granice zdrowego rozsądku.

Mam ogromną nadzieję, że „Kanadiana” sprawi, że Kraj Klonowego Liścia zostanie jeszcze bardziej odczarowany jako to tajemnicze, odległe i zimne miejsce na ziemi, gdzie wszyscy żywią się syropem klonowym i jeżdżą na łyżwach 😉

 

Premiera książki nastąpi 17 czerwca, ale już teraz można zamawiać ja w przedsprzedaży na stronie Empik.com -> Kanadiana.

 

Premiera książki Kanadiana Monika Grzelak

Książka będzie również dostępna jako e-book.

 

Written by

Osiem lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Latest comments
  • PODZIWIAM TAKICH LUDZI I ZAZDROSZCZE , , ZYCZE SILY I WYTRWALOSCI .POZDRAWIAM ZDROWIA

  • „Książka „Kanadiana”, czyli jak poznałam i zrozumiałam Kanadę” – gratulacje.

  • Tak jak mówiłam – nie mogę się doczekać aż trafi w moje ręce, a trochę to potrwa, bo musi trafić aż na Islandię <3 !

  • Hmmm, Kanada to bardzo ciekawe miejsce, wydaje mi się że tak się statystycznie dużo lepiej żyje ludziom. Zastanowię się nad książką, pozdrawiam serdecznie

LEAVE A COMMENT

%d bloggers like this: