KANADYJSKIE LIFESTORY
 

eTA – Electronic Travel Authorization

Jeżeli zamierzacie podróżować do Kanady po 15 marca 2016, to powinniście wiedzieć, że wymagane będzie od Was posiadanie Elektronicznej Autoryzacji Podróży, po angielsku eTA – Electronic Travel Authorization. O tym co to takiego jest eTA, gdzie należy aplikować, żeby je otrzymać oraz komu może zostać ono odmówione rozmawiałam z Markiem Eichhorstem, który pełni funkcję Radcy (ds. imigracji) w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie.

eTA - 6757km

1. Co to jest eTA , Electronic Travel Authorization?

eTA wchodzi w życie od 15 marca 2016 i dotyczy ono obywateli krajów od których nie jest wymagana wiza do Kanady. Posiadanie eTA potrzebne będzie osobom, które będą podróżowały tylko i wyłącznie drogą lotniczą oraz mającym przesiadkę w Kanadzie. W przypadku dodatkowego tankowania samolotu na terenie Kanady nie jest wymagane posiadanie eTA. Dotyczy to tylko i wyłącznie samolotów lecących do USA.

2. Czy oznacza to, że jeżeli będę leciała z Polski do Stanów Zjednoczonych, spędzę kilka dni w Stanach i później np. wynajętym samochodem wjadę na teren Kanady, to nie muszę posiadać eTA?

Dokładnie tak. Przekraczając granicę amerykańsko – kanadyjską drogą lądową nie trzeba posiadać eTA. Kanada ma ze Stanami Zjednoczonymi podpisanych kilka umów międzynarodowych, które gwarantują, że osoby, które wjechały na teren USA zostały już odpowiednio sprawdzone i mogą wjechać na teren Kanady bez eTA. Podobnie jest z mieszkańcami Stanów oraz obywatelami polskimi, którzy posiadają amerykańską zieloną kartę. Nie muszą oni posiadać eTA.

3. Dlaczego eTA zostało stworzone?

eTA zostało stworzone, żeby sprawdzić, wstępnie, czy osoby udające się do Kanady nie będą miały problemów z przekroczeniem granicy. Otrzymanie eTA nie gwarantuje wpuszczenia do Kanady. Tak jak miało to miejsce do tej pory, każdego będzie czekała rozmowa z urzędnikiem emigracyjnym na miejscu. eTA pomaga jednak zmniejszyć ilość sytuacji w których podróżujący będą cofani z Kanady do swojego kraju.

4. Jakie rzeczy należy posiadać, żeby aplikować o eTA?

Żeby aplikować o eTA należy posiadać:
– dostęp do internetu
– ważny paszport
– kartę kredytową lub przedpłaconą Visa, Mastercard lub American Express, kartę debetową Visa, JCB Card, Interac
– adres mailowy

5. Ile wynosi opłata za eTA i w jaki sposób możemy ją uiścić?

Opłata aplikacyjna wynosi $7 kanadyjskich. Możliwa jest płatność kartami kredytowymi: VISA, Mastercard, American Express oraz kartą debetową Visa, JCB i Interac.

6. Co jeżeli ktoś nie posiada jednej z wyżej wymienionych kart?

Za aplikację można zapłacić tylko i wyłącznie w/w kartami, ale nie oznacza to, że my musimy być jej właścicielami. Możemy użyć kartę członka rodziny lub bliskiej nam osoby.

7. Gdzie należy aplikować o eTA?

Aplikacje należy składać online, pod adresem: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp

8. Jake pytania zadawane są podczas wypełniania wniosku o eTA?

Podczas wypełniania wniosku o eTA zadawane są podstawowe pytania, takie jak: imię nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia, obywatelstwo, płeć, status małżeński,numer paszportu, data ważności, czy poprzednio staraliśmy się otrzymywać wizę studencką, pracowniczą lub turystyczną do Kanady. Oprócz tego będziemy musieli określić, mniej więcej, ile pieniędzy zamierzamy zabrać na naszą podróż do Kanady, jaki jest nasz zawód i adres zamieszkania. Na końcu wniosku należy odpowiedzieć na kilka pytań, które powiedzą trochę o naszej przeszłości: czy kiedyś został odrzucony nasz wniosek o pozwolenie o pracę w Kanadzie, czy popełniliśmy kiedyś przestępstwo lub/ czy byliśmy aresztowani i czy mamy poważne problemy ze zdrowiem. Ostatnie pytanie jest krótkim pytaniem opisowym, gdzie powinniśmy napisać dodatkowe informacje, które ewentualnie mogą pomóc w akceptacji naszej aplikacji.

9. Jak długo trwa wypełnienie wniosku?

Wypełnianie wniosku trwa około 10 – 15 minut.

10. Jak długo czeka się na otrzymanie eTA?

Potwierdzenie pozytywnego zatwierdzenia eTA otrzymuje się, na wcześniej podany adres mailowy, po kilkunastu minutach od momentu wypełnienia aplikacji. Jeżeli ktoś, z jakiś powodów, wymaga dodatkowego sprawdzenia, wtedy taka osoba otrzyma maila mówiącego o tym, że jego wniosek wymaga dodatkowej weryfikacji. Zazwyczaj dodatkowa weryfikacja trwa około 2 -3 dni.

Poniżej można zobaczyć jak wygląda email potwierdzający otrzymanie eTA:

eTA-email

11. Czy należy drukować jakieś potwierdzenia i posiadać je przy sobie?

Nie, nie należy drukować żadnego potwierdzenia. eTA jest automatycznie łączone z paszportem podróżującego i informacja o jego posiadaniu będzie wyświetlana za każdem razem, kiedy nasz paszport będzie skanowany na lotnisku.

12. Jak długo ważne jest eTA?

eTA ważne jest przez 5 lat lub na czas ważności paszportu, zależy od tego co wygasa pierwsze.

13. Jeżeli podróżujemy z rodziną, to czy musimy aplikować osobno czy możemy zrobić to grupowo?

Jedna osoba, to jedna aplikacja. Niezależnie od wieku każda osoba musi posiadać eTA.

14. Czy osoba trzecia może wypełnić wniosek o eTA?

Nie, ponieważ wymagane jest weryfikacja osoby aplikującej. Osoby trzecie mogą jednak pomagać przy wypełnianiu wniosku, zwłaszcza osobom które nie znają języka angielskiego lub francuskiego, bo właśnie w tych językach zadawane są pytania w formularzu.
Wyjątek stanowi fakt, kiedy jesteśmy prawnymi opiekunami osób niepełnoletnich. Wtedy wypełnimy aplikację za naszych podopiecznych.

15. W jakich przypadkach aplikacja może zostać odrzucona?

Aplikacja o eTA może zostać odrzucona, jeżeli ktoś miał negatywny rekord, czyli na przykład był deportowany z Kanady za nielegalną pracę lub miał problemy z prawem w przeszłości.

16. Jakie są kolejne kroki, jeżeli eTA zostanie odrzucone?

Jeżeli nasza aplikacja zostanie odrzucona, wtedy możemy zwrócić się do Federal Court of Canada, żeby ponownie nasza aplikacja została rozpatrzona. Żeby jednak to zrobić, musimy być reprezentowani przez prawnika.

17. Co jeżeli nie otrzymamy żadnego maila od CIC (Citizenship and Immigration Canada) mówiącego o tym, że aplikacja została zaakceptowana lub, że została ona odrzucona?

Jeżeli po około 72 godzinach nie otrzymamy żadnego maila, to należy wypełnić następującą aplikację: CASE SPECIFIC ENQUIRY FORM. Wypełniając ją należy odpowiedzieć na zadawane nam pytania, natomiast w punkcie “Enquiry” należy wybrać z rozwijanego menu: “Electronic Travel Authorization – Case specific enquiries”.

18. Kiedy trzeba aplikować o eTA?

Na pewno nie należy czekać na aplikowanie o eTA na ostatnią chwilę. Sama podróż jest stresująca, więc nie ma sensu dodawać sobie więcej nerwów z wypełnianiem wniosku na ostatnią chwilę. O eTA najlepiej jest aplikować zanim kupimy bilet na samolot do Kanady. Pomoże nam to uniknąć nieprzyjemności, w momencie kiedy nasz wniosek zostanie odrzucony. Jeżeli ktoś ma już zakupiony bilet samolotowy na podróż do Kanady, która odbędzie się po 15 marca 2016, to najlepiej aplikować jak najszybciej.

19. Czy jeżeli ktoś wybiera się do Kanady do pracy lub na studia, to czy musi posiadać eTA?

Jeżeli ktoś już posiada pozwolenie na pracę, albo na studia w Kanadzie i wybiera się do Kanady przed 15 marca 2016, to nie musi składać wniosku o eTA.

Jeżeli ktoś wybiera się do Kanady po 15 marca 2016, to musi osobno złożyć wniosek o eTA.

Jeżeli ktoś natomiast będzie aplikował o pozwolenie na pracę, albo pozwolenie na studio w Kanadzie po 15 marca 2016, to wtedy eTA będzie automatycznie podłączone do jego aplikacji i nie musi składać wniosku osobno.

20. Kiedy obywatele Polscy nie muszą posiadać eTA?

Obywatele Polscy, którzy są stałymi mieszkańcami Kanady (mają status PR lub kanadyjskie obywatelstwo), nie muszą aplikować o eTA. Podczas podróży muszą jednak posiadać ze sobą kartę PR lub kanadyjski paszport. Bez tych dokumentów będę mieć problem z wpuszczeniem na teren Kanady.

21. Jak bezpieczne są informacje podawane podczas składania wniosku?

Bardzo bezpieczne. Wszystkie informacje, które zbierane są od osób wypełniających wniosek o eTA przechowywane są na tych samych serwerach, które przechowują informacje odnośnie aplikacji o kanadyjskie wizy.

22. Kiedy sprawdzane jest, że posiadamy eTA?

W trakcie odprawy biletowej sprawdzane jest czy posiadamy eTA. Tak jak wspomniałem wcześniej eTA automatycznie “podpięte” jest pod nasz paszport. Bez ważnego eTA nie będziemy w stanie wsiąść do samolotu.

23. Gdzie można sprawdzić czy nasze eTA jest nadal ważne?

Ważność eTA możną sprawdzić online pod adresem: https://onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca/eta/applicationQuery?lang=en&_ga=1.93176669.1748604617.1394946694
Pod tym linkiem można sprawdzić również status wniosku, jeżeli w dalszym ciągu czekamy na jego potwierdzenie.

Podsumowując eTA wchodzi w życie od 15 marca 2016 roku. Obowiązuję ona podróżujących do Kanady tylko drogą lotniczą. eTA ważne jest przez 5 lat lub na czas ważności paszportu.
Aplikować o eTA można tylko i wyłącznie online. Wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut. Potwierdzenie eTA otrzymuję się po kilkunastu minutach drogą mailową.

Bardzo dziękuję za rozmowę i podzielnie się informacjami, które zdecydowanie pomogą uniknąć niepotrzebnego stresu przed podróżą do Kanady!

Jeżeli macie dodatkowe pytania związane z eTA piszcie śmiało w komentarzach. Na pewno, odpowiem na wszystkie z nich!

——————————————————————————————————————————————————————————

Monika Grzelak rozmawiała z Markiem Eichhorstem, który pełni funkcję Radcy (ds. imigracji) w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie.

 

Ważne linki dotyczące eTA (Electronic Travel Authorization):

1. Strona na której możemy poczytać o eTA w języku polskim: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-facts-pl.asp
2. Wniosek o eTA należy wypełnić pod linkiem: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp
3. Datę ważności oraz status eTA można sprawdzić pod linkiem: https://onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca/eta/applicationQuery?lang=en&_ga=1.93176669.1748604617.1394946694
4. Krótki filmik o eTA: www.youtube.com/watch?v=FFIVPOLVVtc

 

UAKTUALNIENIE INFORMACJI o eTA, na dzień 15 LISTOPADA 2016:

1. Osoby, które otrzymały wizę studencką, albo pracowniczą po 1 sierpnia 2015, automatycznie otrzymają eTA: http://www.cic.gc.ca/english/work/iec/arrival.asp

2. Jeżeli będziecie podróżować do Kanady przed 29 września 2016, to nie musicie posiadać eTA. Lepiej jest jednak złożyć wniosek o eTA jak najszybciej, ponieważ osoby, które posiadają już eTA przeszły wstępną weryfikację i mają większe prawdopodobieństwo, że zostaną wpuszczone do Kanady.

3. Numer paszportu powinien być wpisywany dokładnie tak jak ma to miejsce na Twoim paszporcie.

4. Wypełniając wniosek o eTA nie należy używać polskich znaków. Nie trzeba również łtumaczyć nazw własnych np. nazwy województw.

5. Zdarza się, że mail potwierdzający otrzymanie eTA wpada do spamu. Warto zatem również zaglądać do tej skrzynki.

6. Jeżeli zdarzy się, że po aplikowaniu o eTA otrzymasz maila z prośbą o złożenie dodatkowych dokumentów takich jak zaświadczenie od pracodawcy czy o zarobkach, to ważne jest to, żeby te zaświadczenia były napisane na papierach firmowych i przetłumaczone na język angielski lub francuski. W zależności od tego w jakim języku wypełniacie aplikację o eTA. Tłumaczenie, to jednak nie musi być robione przez tłumacza przysięgłego.

7. Jeżeli popełniłeś błąd aplikując o eTA np. wpisałeś błędny numer paszportu czy adres zamieszkania, to w takim przypadku jeszcze raz powinieneś aplikować o eTA.

Written by

Osiem lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Latest comments
 • Mam pytanie co do adresu zameldowania. Paszport mam polski a w nim polski adres zameldowania. Jednak mieszkam, życję, pracuję i posiadam też adres zamelodwania w Szwecji.

  Wpisać powinnam na pewno adres z dokumentu. Ale czy gdzieś powinnam dopisać informację, że nie mieszkam w Polsce itd ?

  • Ines, w polskim paszporcie nie ma adresu zameldowania 😉

 • Dzieki za ten post :)) Czy mozna dopytac tego pana o sytuacje kiedy zlozylam papiery o PR ale sa one w trakcie procesowania i nie wiem jaki jest ich wynik w momencie skladania wniosku o eTA? Chce pojechac do Kanady na wakacje a beda one przed informacja czy otrzymalam PR czy nie..

   • Jaka kwotę najlepiej zadeklarować we wniosku eTA? Czy podać stan konta czy tylko to co się wwozi w gotówce – i ile najlepiej w gotówce mieć, żeby krzywo nie patrzyli (i nie odrzucili wniosku)? Dzięki

 • Bardzo dziękuję za ten wpis. Rodzice zakupili bilety w zeszłym roku na podróż w maju. Nie słyszałam wówczas o eTA.

 • Witam czy za każdym razem gdy przyjeżdżamy do kanady musimy wypełnić ten wniosek? Czy po prostu po otrzymaniu możemy wjeżdżać na teren kanady przez pięć lat bez ograniczeń…? 🙂

 • Witam

  Czy jeżeli wyjeżdżam do Kanady pod koniec lutego 2016 a wracam 20 marca podroz samolotem także potrzebuje eta ?

  Pozdrawiam

  • Właśnie to pytanie również mnie męczyło od kilku dni! Dzięki! 🙂

 • Mam pytanie czy przy wypelnianiu formularzu eTA moge uzywac polskich znakow w imieniu i nazwisku?

 • Witam.Moja siostra wyjezdza do Kanady w czerwcu nie posiada karty kredytowej czy moze podac numer mojej karty kredytowej.Czy formularz eTA wypelnia sie w jezyku polskim.

 • Witam. Pomagałem składać wniosek eTA cioci w sobotę tj. 13 lutego, otrzymałem maila (ciocia nie posiada swojego) z CIC że otrzymali wniosek i rozpatrzą go w ciągu 72 godzin, dostałem też numer aplikacji. Do dzisiaj tj. 19.02 nie otrzymałem żadnej informacji w tej sprawie, czy mam cierpliwie czekać, aż rozpatrzą wniosek czy mam już wypełnić „case specific enquiry form” Chciałbym dodać też, że nie potrzebna jest karta kredytowa. Wystarczy zwykła karta bankomatowa z wypukłymi cyframi. Ja używałem swojej MasterCard debit i opłata została dokonana. Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam

   • Ciocia starała się 2 razy o wizę. Pierwszej jej nie przyznali. A drugą już dostała. To było chyba w 2001 i 2002 roku. Tylko nie wiem czy to powinno ją dyskwalifikować z eTA, skoro wyjechała z Kanady przed końcem wizy. Pozdrawiam.

   • Dostałem maila ze potrzebują dodatkowych dokumentów. Założyliśmy konto w CIC co było bardzo skomplikowane. I teraz najgorsze potrzebują 3 dokumentów do 3 marca. Nigdzie nie ma napisane w jakim języku, jeśli angielskim to czy tłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Normalnie masakra. Dzwoniłem do ambasady w Warszawie, co łatwe nie było, tez nie są w stanie mi odpowiedziec. Nie wiem co mam teraz zrobić ;/

     • Na szczęście wszystko potoczyło się dobrze. Wniosek został finalnie zaakceptowany. Zdecydowaliśmy się z ciocią na tłumaczenie przysięgłe. Wymagali żeby każdy dokument był w osobnym pliku, i najpierw umieściłem polską wersję a następnie tą przetłumaczoną, wszystkie pliki wysłałem w formacie pdf. Po złożeniu dokumentów, maila z odpowiedzią dostałem w ciągu tygodnia. Pozdrawiam

 • Jeżeli nie będę wwozić gotówki do Kanady ( będę używać kart) to co wpisać w aplikacji?

 • Jeżeli byłam w Kanadzie w 2014 r. to tez trzeba wpisać?

 • Dziękuję Monika za odpowiedź. Możesz podpowiedzieć co należy jeszcze wpisać w ostatniej rubryce ( dodatkowe informacje), będę bardzo wdzięczna

   • Ja wybieram się do córki. W 2013r byłam 2 m-ce. w 2014r 6 m-cy. Czy eTa dla mnie może wypełnić córka?

 • Planujemy z mężem i roczną córką we Wrześniu wyjechać do Kanady. Z artykułu jasno wynika, że każde z nas musi się osobno starać o eTA. Nasuwa mi się pytanie, czy to że jesteśmy rodziną, ma jakieś znaczenie na uzyskanie eTA? Jest ryzyko, że część z nas otrzyma eTa, a część nie? Co w takiej sytuacji?

  • W przypadku np. rodziny 3-osobowej należy trzykrotnie wypełniać formularz podania w Internecie dla każdej osoby z osobna. Jedna osoba, to jedna aplikacja. Niezależnie od wieku każda osoba musi posiadać eTA.

  • chyba trzeba będzie udać się do ambasady, sama zastanawiam się co robić, gdyby zaistniała taka sytuacja?

 • Witam, podawane w informacjach terminy czekania na odpowiedź to „bajka”. Czekam już 6 dni i nic. Najszybszą operacja jest ściągnięcie z konta 7$. Taka postawa tych co nas weryfikują powoduje, że wstrzymuje się z kupnem biletu co może mieć konsekwencję, że za bilet zapłacę sporo więcej. Tak więc wszystkim ubiegającym się o weryfikację życzę cierpliwości. Chętnie przeczytam, że są tacy, którzy dostali odpowiedź w ciągu 72 godzin.

 • Witam, czekam na odpowiedź już 6 dni, a niby po 72 godzinach powinnam otrzymać odpowiedź. Wstrzymuję się z kupnem biletu co może skutkować, że za bilet zapłacę więcej.

  • Wiesława, czy otrzymałaś już odpowiedź?

 • Jakie konkretne powody podajecie wyjazdu??Dziekujemy za odpowiedz

 • Czy potrzebny jest adres rodziny do której jadę

 • Witam.
  Wypełniłam wniosek 28 lutego i cisza. Boję się ,że coś nie tak wpisałam bo słabo znam angielski, a może z nerwów podałam zły adres mailowy ??? Pieniądze z konta zostały ściągnięte. Karta płatnicza zwykła. Macie jakieś rady ?

 • Witam. Wypełniłem wniosek, został pozytywnie rozpatrzony, zastanawiam się czy dobrze go wypełniłem, mam na myśli, to że we wniosku nie można używać polskich znaków, np. Łódź, napisałem, jako Lodz, ponadto mój adres: np. numer domu jest 9/11, tego znaków „/” aplikacja nie przyjęła, więc napisałem: 9 11

 • Mam pytanie w aplikacji ETA podałem adres zamieszkania kanadyjski( bo akurat pod nim przebywam) a nie polski, otrzymałem numer eTA.czy przez adres mogę mieć problemy z przekroczeniem granicy do Kanady?

   • Mieszkam turystycznie

 • Dziękuję za odpowiedź.firma w ktorej pracuje ma siedzibę w Irlandii i oddziały po całym świecie także w Kanadzie.zawsze jak przekraczam granice mam pismo od firmy ze jestem oddelegowany.mam nadzieję że nie będzie problemu. A można zmienić adres zamieszkania we wniosku ETA?

 • Witam.Przyjmuję leki na nadciśnienie oraz tarczyce- hormon tarczycy.Muszę je zabrać ze sobą a lecę turystycznie na 2 tyg.Nie wiem czy pytanie dotyczące ,,zdrowia ” dotyczy jakiś poważnych chorób?Jak nie wpiszę, a leki będą w bagażu mogą być problemy ? Z drugiej strony leki mogą być przepisane po czasie składania wniosku eTA.Dla mnie nadciśnienie to błaha choroba.Z góry dziękuję za jakas podpowiedz.

 • dziekuje za odpowiedz

 • Witam
  Odpowiedz pozytywna przyszła po kilkunastu minutach.Mała podpowiedz dla oczekujących ,wiadomość może przyjść jako Spam,sprawdzajcie również ten folder!!! .Ja tak otrzymałam i mój mąż.
  pozdrawiam

  • Witaj, jeśli mogę zapytać: jaką sumę deklarowaliscie jako wwożoną do Kanady? Czy jakąś symboliczną, czy cały stan onta trzeba podać, czy w gotówce tylko? Nie bardzo wiem ile wpisać, bo i tak będę używała karty. Ale nie chce by mnie odrzucili jak podam za mało. 🙂

 • Witam mam pytanie , wybieram się do kanady z niepolnoletnia siostra . czy to oznacza ze wniosek musi wypelnić jej opiekun prawny ?

 • Witam,
  Potwierdzam, można zapłacić zwykłą kartą płatniczą. Odpowiedź trafiła do „spamu” tak więc bądźcie czujni.

 • Prosze o pomoc przy placeniu tzn przy wprowadzenii wszelkich danych wyskoczypo mi : declined -transaction not approved please print this page and keep it as your transaction receipt
  poczym nizej jest methoda platnosci

  czy to oznacza ze zostalo to odrzucone co w takiej sytuacji musze zrobic prosze o pomoc !
  Oraz mam pytanie czy na maila przychodzi jakies potqierdzenie czy cokolwiek , prosze o kontakt z osoba ktora to wypelniala

 • Dostałam się do IEC we wrześniu 2015, dzisiaj sprawdziłam moją aplikację i okazało się, że eTA otrzymałam automatycznie razem z wizą czy to możliwe? 🙂

   • Dziękuję za informację 🙂 Odpowiedź otrzymałam we wrześniu zeszłego roku, z dokumentu wynika, że moje eTA jest ważne 5 lat, właśnie od września 2015, stąd moje zdziwienie 🙂

   • Odpowiedź otrzymałam właśnie we wrześniu 2015 roku, stąd moje zdziwienie 🙂 Z dokumentu wynika, że eTA zostało mi przyznane na 5 lat, więc wszystko zgadzałoby się z opisem, jednak zastanawiam się czy nie powinnam tego dodatkowo zweryfikować przed wylotem.

     • Poszperałam troszkę w internecie i znalazłam taką informację „Applicants who are issued an initial study or work permit on or after August 1, 2015 will automatically be issued an eTA along with their permit.” 🙂

      Wklejam linka, może komuś również się przyda – http://www.cic.gc.ca/english/work/iec/arrival.asp.

      Pozdrawiam!

 • Mam jeszcze jedno pytanie czy mając już eTA, można złożyć jeszcze raz wniosek ?

 • Witam mam pytanie odnosnie , pytania o miejscowosc i miejsce urodzenia : jesli moja miejscowosc to wyszków to musze wpisac wyszkow bez polskich znakow ? Tak samo z miejscem urodzenia czy nie moge uzywac polskich znakow.? Nastepnie jesli mam pytanie o wojewodztwo : slaskie , jak mam to wpisac ? Bez polskich znakow ? Czy po poprostu napisac silesian voivodeship ? Tak samo pytanie o szkole , nazwe uniwesrytetu i wydzial napisac po angielsku czy po polsku ?

   • CZy przy pytaniu ,, Please briefly indicate if there are additional detailspertinent to your application. Provide as many details as possible to help with processing , trzeba cokolwiek wpisywac ,ponieważ nie jestem pewna czy dobrze rozumiem pytanie.

    Jeśli wypełniam wniosek za osobe niepełnoletnią w 1 części są pytania o prawnego opiekuna , natomiast w 2 części o osobe aplikującą , po czym na dole ukazuje się deklaracja oraz czy w tym miejscu musi być podpis opiekuna czy też osoby aplikującej ?

 • Cześć! Otrzymałam właśnie wizę studencką, której dokument z CIC wygląda podobnie jak przy eTA. Rozumiem, że wystarczy ten wydrukowany dokument mieć ze sobą podczas przekraczania granicy i nie trzeba już z paszportem w Polsce nigdzie jeździć po jakieś pieczątki?

 • Czy przy pytaniu ,, Please briefly indicate if there are additional detailspertinent to your application. Provide as many details as possible to help with processing , musze cokolwiek wpisywac ,ponieważ nie jestem pewna czy dobrze rozumiem pytanie.

  Jeśli wypełniam wniosek za osobe niepełnoletnią w 1 części są pytania o prawnego opiekuna , natomiast w 2 części o osobe aplikującą , po czym na dole ukazuję się deklaracja oraz czy w tym miejscu musi być podpis opiekuna czy też osoby aplikującej ?

 • Jaki jest następny krok po otrzymaniu eta ?

 • Czy wniosek wypełnia się w języku polskim?

 • Witam
  Mam pytanie jeśli w wniosku jest pytanie o Mailing Address-muszę podać miejscowość nr domu,kod pocztowy i poczta (wszystko pisane razem bez spacji i znaków specjalnych)?

 • Hej 🙂 Bardzo podoba mi się Twój blog! Cenne źródło informacji!

  Informacja dla wszystkich zestresowanych czy jeśli nie dostaną eTA na czas, a chcą bookować bilety lub ich lot jest wkrótce CIC opublikowało jakiś czas temu update dotyczący eTA:
  „Note: Until September 29, 2016, travellers who do not have an eTA can board their flight, as long as they have appropriate travel documents, such as a valid passport. During this leniency period, border services officers can let travellers arriving without an eTA into the country, as long as they meet the other requirements to enter Canada. Find answers to your questions about the leniency period.”

  Dla dociekliwych: http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp

  Z tego co się zdążyłam zorientować lepiej jednak MIEĆ eTA niż jej nie mieć, jako że jest to „mini-reżim” wizowy i powinno się temu podporządkować. Jednak ze względu na gigantyczną ilość wniosków został wprowadzony taki okres przejściowy do września. Aplikowanie o eTA jest obowiązkowe ale jeśli mamy z tym problemy to nie przekreśla całkowicie naszych kanadyjskich planów 🙂

  Jeszcze jedna informacja z własnego, kanadyjskiego, „życiowego” doświadczenia- numer paszportu powinien być wpisywany łącznie. Jeśli ktoś ma w paszporcie spację pomiędzy literkami a cyferkami (a w polskich paszportach prawie każdy tak ma) to niech tego nie robi we wniosku!Numer musi być łącznie 🙂 Możliwe, że dlatego polskie wnioski mają takie problemy przy weryfikacji…

  Dobrego dnia!

   • Wczoraj w ciągu pięciu minut otrzymałam numer ETA, w wypełnianiu wniosku pomagała mi kuzynka z Kanady, nie widziałam, że wpisała mój numer paszportu że spacją, bo załatwiałyśmy sprawę telefonicznie. Teraz nie wiem, czy przy odprawie zaakceptują taki numer paszportu że spacją, czy raz jeszcze składać wniosek?

  • Witam,
   wybieram się za 2 dni do Kanady. Niestety popełniłem ten błąd, że w numerze paszportu wprowadziłem spację pomiędzy literami a cyframi :/ Czy system na lotnisku wykryje podpięte eTA do mojego paszportu? Czy lepiej wysłać ponownie formularz z numerem paszportu bez spacji?

   • Max, jesli moglbys napisac jak Ci poszlo, to bylabym wdzieczna 🙂 Tez popelnilam ten blad i nie wiem co robic. Lot za 4 dni. Pozdrawiam

 • W 2003 roku składałem wniosek o wizę kanadyjską , chciałem lecieć do Toronto
  a później drogą lądową do USA(rodzina mieszka przy Niagarze). Nie otrzymałem
  wizy , ale w późniejszych latach 2008 , 2010 już latałem do Toronto – czy należy w tym wniosku
  podać ten fakt?

 • Witam! Przebywam w Kanadzie posiadam eTA. Jak długo mogę pozostać na terytorium Kanady? Czy przyjeżdżając do Kanady jako turysta mogę starać się o pozwolenie na pracę?

 • Dzięki Monika
  Czytając wszystkie wpisy zauważyłem, że Łukasz wypełniając
  dla swojej cioci miał podobną sytuację .Ciekawe czy podał
  fakt nieotrzymania wizy w 2001 roku we wniosku?
  Pozdrawiam Roman

  • Wczoraj wysłałem wniosek – zaznaczyłem o odmowie wizy w 2003 roku.
   Otrzymałem informacje , iż sprawa rozpatrzona będzie w ciągu 72 godz.
   W informacjach dodatkowych pisałem dlaczego mi odmówiono i cel mojej
   obecnej wizyty . Po 10 godz. mam informację Status: Approved

   Roman

 • Cześć Martyna!

  Ja wlasnie dostalam eta mimo tego, ze numery wpisalam ze spacja. Czy musze ubiegac sie o nowa eTA w takiej sytuacji? Czy wpuszczą mnie na pokład skoro mam spację ? Pozdrawiam

   • No ja też wpisałam paszport ze spacją i eTa otrzymałam. To co teraz , a jak nie wpuszczą mnie do samolotu ? Pozdrawiam

     • Moniko wniosek został zaakceptowany . Po opłaceniu za 3-4 min. dostałam maila .

      • Moniko na lotnisku przy odprawie zadałam pytanie czy eTa jest podpięte pod paszport, pani sprawdziła i nie znalazła, nic już nie rozumiem

  • Karolina, i jak Ci poszlo z tym eTA? wpuszczono Cie na poklad? Czy robilas nowy eTA bez spacji w nr paszportu? Ja tez dostalam eTA mimo tego ze wpisalam numery ze spacja (w kwietniu dostalam) i teraz nie wiem, co zrobic … Dzieki serdecznie za odpowiedz 🙂

   • Kasiu, czy były jakieś problemy z tą spacją? bardzo proszę o informacje 🙁 sama lece jutro

 • Witam, złożyłem dzisiaj wniosek o eTA i dostałem maila, że rozpatrzą moją aplikację w ciągu 72 godzin. Nie miałem w żadnym polu informacji, które mogłyby mnie dyskwalifikować. Czy mam się już spodziewać odmowy? Podobno jeżeli rozpatrują aplikację pozytywnie, to mail z potwierdzeniem przychodzi od razu. Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

  • Nie dodałem w ostatnim polu żadnych dodatkowych informacji, czy to źle?

 • Witam otrzymalam eta , jednak podczas pobytu w kanadzie chcialabym odwiedzic rozniez usa , czy w takim przypadku musze ubiegac sie o wize usa ?

 • Hej 😉
  Czyli jak wyjezdzam 10 lipca do 30 lipca do kanady na kurs jezykowy to nie musze posiadac eta, bo o

 • Aplikowałam o eTA i po wpisaniu danych karty kredytowej zatwierdziłam, wyskoczyło mi „DECLINED – TRANSACTION NOT APPROVED” i pod spodem wszystkie dane karty, nie wiem czy wszystko jest w porządku? co mam zrobić jeśli zrobiłam coś źle?

 • Dziękuję Monika. Wszystko jest w porządku. dostałem eTA już następnego dnia, tylko nie wiedziałem że znajdę go w SPAMIE 🙂
  Pierwsza wiadomość przyszła normalnie na skrzynkę, a ta o potwierdzeniu już nie, ale sprawdziłem status mojego wniosku i domyśliłem się, że jeśli jest potwierdzony, to gdzieś musi być też mail 🙂

  Tak w ogóle, to gratuluję pomysłu na bloga. Jest świetny i dużo się z niego dowiedziałem. Lecę na wakacje do kanady i podczas szukania informacji i ciekawostek o kanadzie trafiłem szczęśliwie właśnie na twojego bloga.

 • Będę mieszkał w Ontario- Mississauga.

  • Ale odwiedzę też Toronto, bo mieszka tam moja ciotka 🙂

 • Mam pytanie ile czasu można przebywać w Kanadzie mając eTA? eTA jest ważne 5 lat 🙂

 • Jak wypełnic w formularzu?
  Residential address
  Enter the address where you live. Do not enter a post office box.

  Apartment number/unit

  Street/civic number or house name

  Street address/name

  Street address/name 2

   • Czy wszystkie z tych pól są obowiązkowe?
    Które z tych pól jest jest numerem domu? Apartment number/unit, czy Street/civic number or house numer?

 • Ja mam duży problem.Nie mam karty kredytowej i nikt w moim otoczeniu tez nie posiada. Tylko zwykle platnicze 🙁

 • Cześć 🙂 W czerwcu wyjeżdżam do Stanów, ale mam zamiar odwiedzić koleżankę, która mieszka przy granicy kanadyjskiej i wracam do Polski z Toronto. Czy w związku z tym potrzebuję eTA?

 • Wypełniłam wniosek o eTA, zapłaciłam, pokazał się komunikat, że mam czekać na mail, ale czekam już drugi dzień i nic. Zastanawiam się, czy wypełniając ten wniosek po angielsku popełniłam błąd i po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy wychodzi na to, że tak. Mianowicie z rozpędu wpisałam miejsce urodzenia i zamieszkania również po angielsku czyli Warsaw, zamiast Warszawa.
  Czy ten błąd spowoduje, że nie dostanę eTA, bo nie będzie można zweryfikować mojego paszportu? Czy można to jakoś naprawić? Nie dostałam też żadnego maila o dodatkowej weryfikacji itp.
  Mam już kupiony bilet, lot jest za niecałe dwa tygodnie, co mogę zrobić w tej sytuacji?

   • Dzięki Monika za kciuki. Niestety, mimo że minęły 72 godziny, nie dostałam nadal żadnego maila z potwierdzeniem, odmową czy żądaniem dodatkowych dokumentów. Zgłosiłam to do IRCC, tam na stronie jest taki formularz Case Specific Enquiry i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że zdąży się to wyjaśnić.
    Czy zagląda tu ktoś, kto miał może taki lub podobny przypadek i mógłby napisać czy udało się to szybko załatwić?

     • Moniko, niestety, nie mam dobrych wieści. Dostałam po 3 dniach roboczych odpowiedź na moje zgłoszenie – że jeśli we wniosku są błędy, to należy złożyć nowy wniosek, gdyż nie ma możliwości dokonania jakichkolwiek zmian. No więc wypełniłam aplikację jeszcze raz, sądzę, że tym razem poprawnie, zapłaciłam jeszcze raz i spodziewałam się potwierdzenia, ale znowu nie dostałam żadnego maila. Jeszcze niby mają 48 godzin, ale jakoś coraz bardziej wątpię, że przyślą. Coś jest nie tak. A wylot za 5 dni.

     • Hej Moniko, tym razem się udało, ale też nie od razu. Po 72 godzinach od złożenia drugiej aplikacji znowu wysłałam Specific Case Enquiry i tym razem po jednym dniu dostałam odpowiedź, że otrzymałam eTA i że wysłali od razu po złożeniu aplikacji. W każdym razie ja wtedy tego maila ie dostałam (tak, spam też sprawdzałam), ale byli tak mili, że teraz do odpowiedzi załączyli to potwierdzenie.
      Sporo czasu i nerwów to kosztowało, ale w końcu w miarę spokojnie mogę ostatniego dnia się przygotować do wyjazdu.
      Dziękuję Tobie i Marii za wsparcie.

 • Jola spokojnie , do września nie musisz mieć eTa

  • Wiem, teoretycznie nie muszę, ale na stronie Condora piszą, że nie wpuszczą do samolotu, jeżeli przy kontroli paszportu nie zobaczą potwierdzenia eTA.

   • U mnie nie było podpięte do paszportu kiedy wylatywałam z polski. Mimo, że eTa miałam już w marcu br

 • Hej dobrze ze wpadlam na ten post. wlasnie za 20 godzin mam lot do Kanady z mezem. o eTa postaralismy sie juz pare miesiecy temu. i dzisiaj wlasnie chcialam sobie sprawdzic na stronie moj status a tu nie moge tego w ogole znalezc. a maila z numerem wizy itp dostalam. wszystko jest. ale w systemie brak wynikow. za to wize meza mozna znalezc bez problemu. troche sie przestraszylam. ale gdybym nie dostala tej wizy to bym nie dostala maila z numerem eTa. a takie mam.
  bac sie czy nie? 😀

  • Ja także jak wchodzę na status eTa nic nie pokazuje. W kwietniu była widoczna. Nic z tego nie rozumie.

    • Moniko sprawdzilas status?

      • Dlaczego w takim razie moja jest nie widoczna, jak to rozumieć?

      • Moniko ja jestem w Kanadzie juz prawie miesiąc .
       Pozdrawiam

      • Moniko gdzie to sprawdzić, z kim się kontaktować?

   • Maria, Ja tez jak wchodze sprawdzic status eTA nic nie pokazuje. A dostalam potwierdzony eTA w kwietniu, wtedy jak wchodzilam byl widoczny. Mysle ze to dlatego ze wpisalam wtedy nr paszportu ze spacja. Skad sie dowiedzialas ze nie masz podpiety eTA do paszportu? Na lotnisku Ci powiedzieli? Czy mialas jakies problemy przez to? Dzieki za odpowiedz 🙂

    • Na lotnisku w W-wa, zapytałam czy jest podpięty eTa,

 • Czesc 18.06 mam samolot do Kanady malzonka dostala eTA ja czekam jeszcze na odpowiedz .Co robic ? Leciec bez eTA ? zaznaczam ze dostalem od nich maila ze mam nie planowac podrozy .Moze spytac przewoznika w tym wypadku Icelandair.Pozdrawiam

 • Witam, czy jeżeli użyłem już swój adres e-mail do utworzenia eTA dla mojego taty, to mogę utworzyć kolejna aplikację na ten sam adres e-mail? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Czy jeżeli utworzyłem aplikację dla mojego taty z moim własnym adresem e-mail, to jeżeli taką zrobię dla siebie mogę użyć tego smagego adresu e-mail?

 • Witam mam takie pytanie może się nie doczytałam chcemy się wybrać z rodziną na urlop do kanady ja mąż i dziecko czy w tym wypadku za dziecko ja musze wypełnić formularz eTa i czy ten dokument wystarczy na wjazd do kanady czy potrzebna jest jeszcze jakaś wiza . Dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam

 • Witam,
  Mam pytanie jeśli błędnie wypelnilem eta to co można zrobić żeby te dane poprawić ? Można jeszcze raz aplikować? ETA otrzymałem pozytywnie

   • Wiem napewno ze podałem źle adres zamiast polski wpisałem kanadyjski(o tym już wcześniej pisalem)a czy coś jeszcze to nie wiem nie sprawzilem ponownie co wpisałem.myślę że wpisałem wszystko dobrze ale pytam na wszelki wypadek

     • Dziękuję.jeśli będę aplikować ponownie to muszę podać w informacjach dodatkowych dlaxzego drugi raz aplikuje o eTA jeśli już je posiadam? A może lepiej wymienić paszport i na Nowy paszport aplikować?

 • Witam,
  Mam pytanie czy można sprawdzić nasze dane które podalismy w ETA?

 • Jeszcze jedno pytanie co w sytuacji gdy źle napisaliśmy jakieś dane tzn.literówka? może być problem z przekroczeniem granicy ?

 • Witam mam problem. Dowiedziałam się że na lotnisku sprawdzają ETA, podobno trzeba miec wydrukowane potwierdzenie, tyle ze mail ktory otrzymałam z potwierdzeniem zniknął z mojego SPAMU. Jednak weszłam na strone gdzie sprawdza się status eta , wydrukowałam owe potwierdzenie , gdzie jest napisane iż eta została APPROVED , oraz numer wniosku i eta. Czy to wystarczy ? czy moze jest potrzebny pierwotny mail z powteirdzeniem ?

 • Witam. Mam problem z wypełnieniem eTA. Po wpisaniu wszystkich informacji, klikam Proceed to Payment i nic się nie dzieje. Po kilku sekundach ładowania nie przekierowuje mnie na następną stronę. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  • Mam dokładnie to samo…. Czy ktoś mógłby nam pomóc ? Czy bez problemu przekierowało Was na stronę płatności ? W czym jest problem… może w podpisie elektronicznym ?

 • Mam problem, wylatuje do Kanady za 15 godzin, wypelnilem formularz o ETA, dostarczylem potrzebne dokumenty i czekam na odpowiedz juz 9 dni no I jeszcze nic nie dostalem, co dalej?

 • Mam pytanie czy wie ktoś czy Air Canada wpuści na pokład samolotu bez Eta????

 • Witam, nie dostałam informacji zwrotnej o przyznaniu eTA, a minął juz tydzień (wliczając weekend, nie wiem czy to ma znaczenie). Chce napisać do nich tylko muszę założyć podobno jakis profil, czy ma ktos linka o jaki profil chodzi? Stronę z aplikacja znalazłam do zapytania co z moim eTA ale chcą ode mnie jakis numer którego nie mam i domniemam ze chodzi wlasnie o numer profilu. Nie wiem tez czy to ma znaczenie ale jestem juz w Kanadzie i chce poleciec do stanów i wjechać spowrotem. Wyjechałam do Kanady na tydzień przez eTa, wiec nie było mi potrzebne.

   • Niestety nie mam w spamie, w związku z tym ze i tak jestem juz w Kanadzie wolałabym jednak mieć to eta wracając tutaj, czy ktos moze mi wysłać link jak założyć profil zeby napisać do nich co z moja odpowiedzią? Czekam juz 9 dni, spam pusty

 • Witam. Czy ktoś mi może podpowiedzieć, dlaczego po wypełnieniu wniosku i podpisaniu go (klawiaturą) , nie przepuszcza mnie dalej do PAYMENT ?
  Może coś źle robie ? Jak ma wyglądać ten podpis na końcu wniosku ? Pozdrawiam i proszę o pomoc (wniosek jest wypełniony prawidłowo – IS VALID na zielono)

  • Spróbuj wypełnić na iPadzie, miałam to samo jak wypełniałam na MacBooku, na iPadzie sie udało.

 • Witam
  Mam szybkie pytanie:)
  Wypełniłem wniosek o przyznanie mi eTA i przyszło mi potwierdzenie otrzymania wizy, aleee wpisałem nr paszportu ze spacją

  przykład:
  AA 1234567

  1. Czy po zeskanowaniu mojego paszportu na granicy zostanę będę miał problem ???
  2. Czy wypełnić formularz drugi raz i nie dawać spacji ???

  Z góry dziękuję za odpowiedz.

 • Witam lece do Kanady z siostrą któa ma 15 lat. Mam pytanie czy wystarczy zgoda rodziców potwierdzona podpisem notarialnym czy potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty, próbuję znaleźć informacje na ten temat , ale bezskutecznie. Dzwonilam tez do ambasady kazano napisać mi maila , na któego nie dostałam zadnej odpowiedzi. W ubiegłym roku leciałam do stanów i byla potrzebna tylko zgoda rodziców powteirdzona podpisem notarialnym, bez zadnych dodatkowych dokumentow, zastanawiam się jak jest w przypadku kanady…

 • Witam !
  Wyjeżdżam do Kanady w październiku ze znajomym ( nie rodzina). Nie posiadam karty kredytowej.Czy mogę podac nr jego karty kredytowej ?

 • Witam
  Własnie dostałem numer ETA , szybko i sprawnie.
  Skorzystalem ze stronki etacanadaagency.com
  polecam wszystkim
  P.S
  W Powoli czuje się w Kanadzie nadchodzaca jesien.

 • Witam, mam pytanie jeszcze nie złożyłam wniosku o eta ale chodzi mi o płatność. Czy po wypełnieniu wniosku automatycznie zostaję przekierowana na stronę płatności i czy płatności dokonuje w złotówkach odpowiednio do ceny dolara kanadyjskiego. Jak to się odbywa?

 • Witam ponownie, już wszystko ogarnęłam przez stronę, którą polecił Arek. Dzięki, u mnie też wszystko sprawnie poszło. W godzinę miałam już numer eta. Również polecam 🙂

 • Cześć Monika! Pod koniec września lecę do USA na kilka dni, a na początku października lecę do Kanady już ze Stanów. Nie wiem czy w takim przypadku załatwiać eTA. Bo nie jest to przekroczenie granicy drogą lądową, ale jest to lot z USA. Jak myślisz? Super blog!

 • Witam, ja mam pytanie do osób, które wyrobiły eTA, czy na lotnisku celnicy jakoś dodatkowo was sprawdzali, były jakieś rozmowy? Zamierzamy z mężem lecieć w maju do Kanady, do rodziny na dwa tygodnie i trochę się boję, że coś pójdzie nie tak.

  Pozdrawiam autorkę bloga, super się czyta!

 • Witam w grudniu wybieram się do Kanady i w formularzu eTa jest pytanie czy starałam się o wize, tak starałam się i dostałam wizę turystyczną ale potrzebny numer wizy, nie mam już tego paszportu, został zniszczony.I nie wiem co teraz mam robic,jak pisze że dostalam wiże wyskakuje mi wpisz numer wizy, bardzo proszę poradzcie mi co mam robic..Dzięki z góry za podpowiedż…

 • Witam, za tydzień wylatuję do Kanady, niestety pomyliłem się i błędnie wypełniłem na wniosku numer paszportu (źle wpisałem jedną literę), co zrobić czy wpuszczą mnie do Kanady? Proszę o pomocną informacje czy ponownie muszę składać wniosek??

 • Witam jestem przed wypełnieniem ETA. W eta jest pytanie czy popełniłem przestępstwo??
  Moje pytanie jeśli byłem skazanym wyrokiem za spowodowanie wypadku nieumyślnie i dostałem 1\3 w zawieszeniu
  Rozumie ze zaznaczam ze popełniłem przestepstwo

 • Pani Moniko
  Moje pytanie dotyczy podróży do Canady z moja córką
  ma 16 lat paszport wyrobiony a konkretnie czy muszę mieć jakąś pisemną zgodę matki dziecka na wyjazd ze mna do canady
  Dziecko od 5 lat mieszka ze mną pobyt dziecka jest zasądzony przy ojcu:)\
  Proszę o ODP
  dziekuję

   • Monika postanowieniem sądu mam opiekę nad dzieckiem. pobyt dziecka przy ojcu matka płaci alimenty

   • nie odebrałem matce praw rodzicielskich ale córki pobyt jest zasadzony przy mnie i jest pod moja opieką

 • POLECAM STRONE ETACANADAAGENCY.COM

 • Witaj Moniko,
  mam pytanie o eTA, naświetlę swoją sprawę, może coś będziesz mogła mi podpowiedzieć? Złożyłam wniosek o eTA, wszytko poszło sprawnie łącznie z płatnością. Za 10 minut otrzymałam maila że moja eTA została przyjęta i będzie rozpatrywana w ciągu 72 godz. Na drugi dzień od momentu złożenia wniosku i potwierdzenia przyjęcia dostałam kolejnego maila informujacego mnie o dostarczeniu dokumentów z instrukcją do zalogowania i odebrania wiadomości z brakującymi dokumentami. Zalogowałam się i przystąpiłam do połaczenia linku aplikacji eTA z kontem utworzonym w cic. I tutaj nie powiodło się, za każdym razem dostawałam wiadomość że nie ma takiego nr wniosku, pomimo ze wpisywałam ten z maila. Zgłosiłam problem techniczny, wiadomośc odzczytano, po kolejnym podejściu do połaczenia aplikacji z kontem informacja z przekroczeniem ilości wejść. Limit to 5 prób na 24h. Czas leci a ja mam jakis okreslony czas na dostarczenie tych dokumentów. Nie wiem co teraz robic?? gdzie zgłaszać?? czy moze spotkałas się z podobną sytuacją??
  super blog, bardzo przydatne info.
  pozdrawiam

   • Moniko, tak wlasnie zrobiłam. Dostałam maila od nich ze przyjeli zgłoszenie i mają 10 dni na odpowiedź zwrotną, więc czekam. Dziękuję za pomoc.

    • kolejna próba połączenia konta cic z aplikacją eTA 🙂 sukces! połączyło! odczytałam wiadomość i działam dalej. pozdrawiam.

 • Może mi ktoś pomoże…przez problem z eTA nie zostałam wpuszczona we Frankfurcie na pokład samolotu do Toronto. Leciałam z Wrocławia przez Frankfurt, Toronto a do celowo do Meksyku. Straciłam mnóstwo kasy i nerwów. eTA zrobiłam 19.03.2016 roku…trwało to dosłownie kilka minut i dostałam status approved. Byłam więc pewna, że jest wszystko w porządku. Na lotnisku jednak uparcie twierdzono, ze moja eTA nie jest ważna. Miałam wydrukowanego e-maila z potwierdzeniem ale to nic nie dało. Mając nadzieję, że uda mi się polecieć późniejszym samolotem, kupując nowy bilet, moja córka wypełniła w Polsce nowy formularz, zapłaciła i czekałyśmy na potwierdzenie. Faktycznie nowa eTA przyszła po dwóch godzinach. Byłam jednak zdziwiona bo mój numer paszportu zawierał 10- cyfr. Dodatkowo była ,,2”, która rzeczywiście jest na dole paszportu pod zdjęciem jako kolejna 10 cyfra. Może moja córka wpisała ją dodatkowo, w stresie, nie wiem. Jakie było moje zdziwienie i oczywiście nerwy, gdy zaczęłam sprawdzać status mojej eTY na stronie kanadyjskiej. Stara eTA gdy wpiszę numer paszportu z dodatkową ,,2” jest jak najbardziej aktywna, tak jak i nowa eTA. Natomiast jak wpiszę numer paszportu bez tej nieszczęsnej ,,2” to obie eTy są nieważne. Czy ktoś miał podobny problem ? Boję się, że znów mnie nie wpuszczą bo nie będzie im się coś zgadzać. I kto tu jest od początku winien….w końcu straciłam mnóstwo kasy, pozdrawiam

 • Czy jeśli lecę samolotem z Polski do USA z przesiadką w Toronto to potrzebuję eTA?

 • mam pytanie, wypełniałam eTA za znajomą, która nie jest zbyt biegła w komputerze i nie zna angielskiego i okazało się że do mail którego mi podała nie pamięta hasła. czy jest jakaś szansa żeby wypełnić formularz jeszcze raz z innym, nowym adresem mailowym i żeby nie było z tym problemu?

 • witam
  mam pytanie jeśli zmieni się pracodawca stanowisko pracy i adres zamieszkania to trzeba ponownie aplikować o eta? jesli tak czy nalezy w informacjach dodatkowych wpisac powod ponownego aplikowania?

 • dziekuję za odpowiedź

 • Bardzo wyczerpujący artykuł. Dzięki! Na razie jadę do USA z Oneglobe Travel i przyznaję, że Kanada też kusi… Wspaniały, piękny kraj.

 • Witam, Chciałem zadać pytanie. Zamierzam polecieć do Stanów, mam wizę USA i zamierzam wjechać drogą lądową do Kanady (czyli nie potrzebuję eTA). Natomiast zamierzam wyjechać z Kanady już drogą lotniczą. Czy wówczas potrzebuję eTA czy nie ?

 • Witam, Czy jeśli wypełniając eTa podam, że aktualnie jestem bezrobotna mój wniosek zostanie odrzucony? planuję przyjechać do Kanady w czerwcu żeby odwiedzić ciocię i znajmowych. Proszę o odpowiedź.

   • Dziękuję za odpowiedź.. Zaryzykuję i wypełnię wniosek co ma być to będzie.

 • Witam, Na koncu po probie oplacenia wyskoczyło mi Declined – transaction not approved, dodam ze uzywałem karty debetowej z wypukłymi cyferkami, mam aplikowac jesczze raz?

 • Witam,
  Mam pytanie Ponad 20 lat temu starałem się o wizę turystyczną i ją otrzymałem i poleciałem do Kanady. wróciłem o czasie czyli po pół roku. Po jakimś czasie w odstępie rok czy dwa ponownie wystąpiłem o wizę ale niestety mi odmówiono. W 2012 roku poleciałem do Kanady i bez problemów mnie wpuścili i wróciłem po 3 tygodniach wg biletów. Czy będę problemy z otrzymaniem ETA? Poza tym jest tez pytanie odnośnie tych wiz-trzeba wpisać numer i co mam wpisać nr wizy którą otrzymałem 20 lat temu – paszportu tego uz nie mam czy mam wpisać nr wizy którą otrzymałem na lotnisku w Kanadzie w 2012r? Dziękuję za odpowiedź,

  • Hej Tomek miałem podobna sytuacje – zastanawiałem się czy wypełniając formularz ten fakt zaznaczyć ! Jednak po przemyśleniu – postanowiłem że zaznaczę iż odmówiono mi wizy w roku …..itd.
   N a zatwierdzenie ETA czekałem 12 godz. – było OK! Więc napisz prawdę – w/g pytań jakie są we wniosku . Jestem 100% pewien że otrzymasz ETA.

   • Hej Roman dzięki za info, tak zrobiłem wypełniłem wszystko zgodne z prawdą i ETA otrzymałem po ok. 6 godzinach od złożenia wniosku.

 • Witam,
  w jakiej walucie nalezy uiścić opłatę za eTA? Wiem że opłata wynosi $7CAD, ale płacimy w złotówkach wg przelicznika na dany dzień, czy jak?

 • Witam, będę podróżowała do Kanady w maju, słyszałam już wcześniej o eTA, mam pytanie czy orientuje się Pani, czy gdy planuję kilkudniową wycieczkę do Stanów Zjednoczonych (przejazd busem z Montrealu), muszę dodatkowo zakupić pełną wizę turystyczną do Stanów ?

 • Hej, Monia czy to eTA oznacza że teraz już się nie wypełnia tych karteczek na pokładzie samolotu?

 • Czy ktos orientuje się, czy jeśli przyszło, że muszę założyć konto do ETY to mam to zrobić w określonym czasie? I co tam jest potrzebne?

 • Witam jeżeli przy wypełnianiu eta wpisałam z paszportu moje panieńskie nazwisko (bo na takie mam go ważny) a w dowodzie osobistym mam już inne (po mężu) i dostałam eta na to panieńskie to czy mam teraz jakoś poprawić wniosek czy składać go jeszcze raz czy poprostu nic nie robić bo to w paszporcie będzie zgodne z eta . Dziękuje za odpowiedz.

 • Na pocieszenie, tym wszystkim którzy jeszcze nie złożyli aplikacji o eTA a boją się czy ją uzyskają. Jest godzina 21:50/niedziela, złożyłem aplikację i w dokładnie 60sekund dostałem na e-maila eTA approved beż żadnych innych e-maili z informacją że rozpatrzą w 72h więc myślę że to robi automat i jeśli wpiszemy coś co odbiega od schematów to wtedy automat przekazuje to do sprawdzenia przez urzędnika.

 • Czy ktoś się orientuje, co jeśli w aplikacji nastąpiła pomyłka w kwestii karalności i zamiast NIE ,zaznaczone było TAK i teraz chcą zaswiadczen z sądu i policji. A człowiek jest niekarany i pomyłkowo zaznaczone było, że tak. Czy można to jakoś odkręcić?

 • skasowałam meila z eta i nie mam numeru, czy bedzie to duży problem? czy uzupełnienie dwóch wniosków do jednego numeru paszportu jest błędem?

 • Dostałam eTa jednak zamiast wpisać że byłam w Kanadzie i dostałam wizę za każdym razem zaznaczyła że nie byłam . Czy mogę mieć problemy na lotnisku ?

 • Na potwierdzeniu otrzymania eta data expiried 27.04. A w paszporcie data waznosci 28.04. Nie wiem czy sie pomylilam, czy oni z zalozenia przyjmuja dzien krocej. No i oczywiscie nr paszportu ze spacja.. nie wiem teraz co robic.. nie ma mozliwosci wgladu do podanych informacji? Aplikowac jeszcze raz?

  • Tak juz wiem , to data waznosci eTA a nie mojego paszportu.

 • Gdzie mozna uzyskac informacje czy z numerem ze spacja we wniosku przejdzie sie pomyslnie weryfikacje na lotnisku. W instrukcji jest napisane zeby wszystko wpisywac tak jak jest w paszporcie, bez charakterystycznych znakow. To mnie zmylilo i wstawilam spacje zeby wygladalo jak w paszporcie. I teraz tutaj czytam ze nie powinno byc spacji. Zastanawiam sie czy jak zloze kolejny wniosek to czy nie wprowadzi to jakiegos zamieszania. Tak zle i tak nie dobrze. Co robic?

  • Pani Małgorzato, czy miała Pani jakieś problemy z tą spacją? Lecimy jutro rano z całą rodziną, dokładnie ten sam problem – spacja w numerze paszport 🙁
   Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź!!!

  • witam ,
   mam podbny problem ze spacja . wypelnilam wniosek i zostalam approved jednak boje sie ze nie zostana wpuszczona na poklad. prosze o odpowiedz jak Pani poszlo

   • Napisze pani jak poszlo z ta spacja….

 • Wypełniając wniosek o eTA zapomniałem wpisać drugie imię /w paszporcie posiadam wpisane dwa imiona/.Czy mogę z tego tytułu mieć jakieś problemy ? a jeśli tak to czy można drugi raz wypełnić wniosek o eTA już z dopisanym drugim imieniem?, czy nie ma takiej potrzeby

 • Ja również mam dwa imiona w paszporcie a wpisałem tylko jedno . Czy ma to jakieś znaczenie ? Wniosek o eTA wypełniłem 22.03.2017 wszystko poszło bardzo fajnie po kilku minutach otrzymałem potwierdzenie oraz dowód wpłaty tylko co ciekawe do dziś nie wyszła z konta żadna opłata . Dlaczego ? Czy mogę na lotnisku sprawdzić czy eTA jest podpięta do mojego paszportu na kilka miesięcy przed wylotem ?

 • Pani Moniko prosimy o odpowiedż na pytania

 • Wirtam. 18 kwietnia złożyliśmy z męzem wnioski o ETA. Do mnie email przyszedl po 10 min, a do męża od tamtej pory nie doszła żadna informacja, ani czy jest zaaakceptowane, ani czy rozpatrują.. Wylatujemy 26 kwietni i nie wiemy czy mamy nadal czekac na odpowiedz czy spróbować wysłać deklaracje jeszcze raz. Strasznie stresująca sprawa, bo nei mamy pojęcia o co chodzi 🙁 Co Pan myśli?

   • Sytuacja się wyjaśniła. Mąż 3 razy wypełniał aplikacje, za każdym razem opłata została pobrana. Natomiast problemem okazał się email tzn. na jego potwierdzenie nie przyszło, a gdy za trzecim razem wypełnił wniosek wpisując mój e-mail po 5 minutach doszła akceptacja. Nie wiem dokładnie w czym leżał problem z jego kontem pocztowym, ale do tej pory nic nie dostał (sprawdzaliśmy również spam i wszystko co się dało na poczcie 🙂 ). Sporo stresu Nas to kosztowało, ale mam nadzieje, że teraz już tylko podróż i szczęśliwie bez kolejnych problemów dotrzemy an dwutygodniowy urlop do Toronto. Pozdrawiam.

 • Witam lecimy do Kanady na jesień Ja z Żoną i z ojcem nam eta potwierdziła po 10 minutach ,a z ojcem jest problem nawet opłaty nie pobrali żadnego e-mail zwrotnego ojciec dostał odmowę wizy w 97 roku dziś ma 62 lata i chce odwiedzić siostrę w Calgary co robić ?

  • U Nas nie dostaliśmy e-maila zwrotnego ale kase pobierało za każdym razem ( na męża wypełnialiśmy 3 razy). Macie jeszcze czas, ale jak nic nei przyjdzie w przeciągu 72 h to ja bym wypełniła jeszcze raz.

 • Witam, w 4 marca wypełniłam wniosek o eTa, dokonałam wpłaty i po kilku minutach dostałam maila z informacją o tym, że moja prośba jest zaakceptowana, otrzymałam numer eTa J…… Natomiast teraz w momencie kiedy chcę sprawdzić status mojej eTa otrzymuje informacje, że taki wniosek nie istnieje. Sprawdziłam numer paszportu itd i jest on identyczny jak w mailu potwierdzającym. Czysto znaczy, że mój eTa nie istnieje i muszę jeszcebraz złożyć wniosek?

 • Tez dodałam spacje w paszporcie i na potwierdzeniu eTa tez jest spacja, czy to oznacza że jest ok?

 • Witam, we wniosku podałam nazwisko rodowe i jak już przysłali mi numer to tam jest również to nazwisko rodowe mimo że w paszporcie go nie ma. Czy to jakiś duży problem. Bo wygląda to tak jakbym miała dwa nazwiska a mam tylko jedno. Pozdrawiam

 • hej Kriss mam pytanko do Ciebie, czy miałeś problem z wjazdem do Kanady? czy zaznaczales info o wyroku w formularzu? mam podobną sytuację i boję się odrzucenia

 • Siemanko jak mam wpisac nazwe szkoly po polsku czy angielsku

 • Siemanko jak mam wpisac nazwe szkoly po polsku czy angielsku

 • Czy ktoś wie już co z tą spacją w numerze paszportu? 🙁 Bo nie wiem czy wypełniać nowy wniosek czy nie….

  • Ja wpisałam ze spacja i nie bylo problemu 🙂 dolecialan i wrocilam 🙂

   • to super wiadomośc… czy mogę spytać jaka linia lotnicza? czy trzeba było mieć jakieś potwierdzenie wdrukowane?

    • LOT

     • My mieliśmy wydrukowane i w Warszawie na lotnisku przy odprawie bagażowej Pani poprosiła o wydruk 🙂

 • Czesc Marta bez spacji dajesz numer ja tak dałem i było ok

  • Cześć Bartek12, na lotnisku nie miałeś z tym żadnych problemów, że masz numer paszportu bez spacji? Bo też tak wypełniłam Eta i się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam….

 • WITAM,
  PROSZĘ O INFORMACJĘ CZY MOŻNA ZMIENIĆ W ETA DATĘ WAŻNOŚCI PASZPORTU, ŹLE WPISAŁAM, CZY MUSZĘ STARAĆ SIĘ O NOWĄ ETA.

 • Witam. Będę właśnie składać wniosek . Mam tylko dylemat co do podpisu elektronicznego. Jak mam to zrobić jak tak owego nie posiadam. Czy w momencie wypełniania wniosku mogę go zrobić?

 • Ja tez przylanczam sie do Jolanty. Co z podpisem elektronicznym? Ja tez nie mam takiego podpisu.

 • Dziekuje za szybka odpowiedz.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Mam pytanie. Składałem wniosek o eTA dla córki która wybiera się do Kanady. Odruchowo wpisałem tylko jedno imię dziecka, a w paszporcie są dwa imiona. Czy to jest ważne? Czy w eTA muszą być dane dokładnie tak jak w paszporcie to znaczy nazwisko i dwa imiona? Z góry dziękuję za pomoc.

 • PS. Czy gdybym chciał na wszelki wypadek złożyć jeszcze jeden, poprawiony wniosek o eTA, a poprzedni został rozpatrzony pozytywnie i jest teoretycznie ważny i przypisany do numeru paszportu, który nadal pozostaje taki sam – czy to będzie jakiś problem? Domyślam się że składając taki drugi (poprawkowy) wniosek trzeba zaznaczyć że już się wcześniej aplikowało o eTA i wpisać ten wcześniej przyznany numer? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

   • Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeszcze ostatnie pytanie 🙂 Czy ponowne aplikowanie z podawaniem tego samego nr paszportu do którego parę dni wcześniej został już przyznany eTA nie jest „podejrzane” i nie spowoduje jakiś problemów ze strony urzędu kanadyjskiego? Pozdrawiam! Jarek

 • Dzień dobry, wyjeżdżamy do Kanady, aby odwiedzić rodzinę. Mam pytanie, co do płatności przy składaniu wniosku o eTA. Czy trzeba mieć konto dolarowe, czy wystarczy „zwykłe” złotówkowe i przewalutowanie nastąpi automatycznie. Będziemy wdzięczni za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

 • Witam
  Chcialabym w grudniu poleciec do cioci na 3tyg na święta i wrocic po Nowym Roku.
  Chcialam kupic teraz bilet bo jest w rozsadnej cenie a pozniej wyrobic paszport bo okazalo sie ze juz nie wazny a tu natrafiam przez przypadek na eTA-uf i cale szczescie.
  Ale pytanie brzmi czy najpierw kupic bilet a pozniej na spokojnie ogarnac paszport i eTa? Bo to w sumie 6mies jest jeszcze a bilet teraz tani. I czy tyle miesiecy przed stara sie o eta?
  Dziekuje za odp

 • Dziekuje za odpowiedz 🙂
  Hmm juz sama nie wiem. W sumie nie istnieje zaden powod dla ktorego mialabym nie dostac eTA. Wyjazd czysto okreslony na 3tygodnie w odwiedziny…

 • Pani Moniko, dziękuję za przydatne informację dotyczące Kanady, za kilka dni sama sprawdzę jak fajnie i pięknie tam jest 🙂 mam tylko pytanie a propo eTA jak rozumiem wjeżdżając do Kanady samochodem lub autobusem z USA nie potrzebuję składać takiego wniosku i wyjeżdżając też nie mam obowiązku go posiadać ? uściski z gorącej Polski

 • hej, no wlasnie ta spacja, tez mam z tym problem. wypelnilam dla rodzicow „tak jak jest” w pl paszporcie i sie bardzo martwie ze beda problemy pomimo tego ze potwierdzenie eta ma tez spacje. czy oficer imigracyjny na lotnisku w Ca pytal Tobue sie o jakies czczegoly? tak samo mojego tate podpis zlozylam tylko nazwisko tak jak sie podpisal w oaszporcie bez imienia…

 • czy mial juz ktos problemy z odprawa do samolotu po wpisaniu spacji w numerze paszportu? prosze o odpowiedz bo kosztuje mnievto wiele stresu

  • Pani Aniu,

   czy mogłaby Pani dać znać czy rozwiązał się jakoś ten problem? Czy wszystko było w porządku? Lecimy z rodziną za trzy dni i nie wiem, czy zamawiać nowe ETA czy się nie martwić.

   Lecimy z Warszawy do Toronto…… linia AC

 • Witam, czy ktoś ma jakieś informacje w zwiazku z tą nieszczęsną spacją? Niechcący wpisałam ją w aplikacjach całej rodziny, i chociaż zaakceptowane, to teraz boję się, czy nas przepuszczą a lot za 2 dni. Bardzo proszę o informacje jeżeli ktoś takie posiada. Dzieki!

 • Witam,
  niestety nie moge Pani pomoc, moi rodzice przylatuja dopiero do mnie za miesiac wiec zyje jeszcze w stresie, jesliby byla Pani tak mila i dala mi znac jak Wam poszlo, zycze powodzenia i milego pobytu w TO

 • witam Pania,
  Jakies nowosci w sprawie spacji? czy sa juz Panstwo w Toronto!

 • Cześć, wypełnialam wniosek i prawdopodobnie zrobiłam błąd w dacie urodzenia. Wniosek został zaakceptowany. Czy muszę go wycofywać czy po prostu wypełnić wniosek jeszcze raz?

 • Witam, mam pytanie na temat eTA na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi… a myślę ze może się przydać też innym.
  W ankiecie eTA w pozycji numer paszportu wpisałem numer AA (spacja) 123456, tak jak mówiła instrukcja – przepisać dokładnie numer z paszportu czyli ze spacją. Ale czytając instrukcję pod innym linkiem odnalazłem zapis aby nie umieszczać znaków specjalnych w tym spacji. Sprawdzałem też ważność swojej „wizy” i wyszukując jej ma znaczenie czy wpisujemy numer paszportu ze spacją czy bez spacji.
  Pytanie, co będzie na lotnisku ? czy to problem ?

 • hej Tomaszu,
  skataktowalam sie z kanadyjska imigracja i nie wiedza, nie umieja powiedziec czy bedzie to problem… kazali mi zadzwonic do operator lini czyli Lufthansa wiec tak zrobilam. dzwonilam dwa razy i dostalam dwie rozne odpowiedzi. wiec dalej nie wiem co robic. najprawdopodobniej wydrukuje potwierdzenie i zobacze na lotnisku. z tego co widze tu na forum tylkomjedna osoba co miala z tym problem dala odpowiedz jak im poszlo , szkoda bo bylo by dobrze miec wiecej opini. rodzice przylatuja za tydzien dam znac jak im poszlo

  • Hej Anno,
   I jak poszło na lotnisku ze spacją w nr paszportu? Rodzice dolecieli? Ta spacja to jedyna rzecz którą się stresuję, a mam jeszcze miesiąc do wylotu!

   • wyjasnila pani problem spacji….mam ten sam …

 • Cześć, czy to normalne że w moim wniosku eta nie ma pola na kod pocztowy?

 • Cześć, a ja mam pytanie- czy wnioski o eTA, ktore wymagają dodatkowej weryfikacji i przesłania dokumentów sa rozpatrywane przes urzednikow w Warszawie czy w Kanadzie? Zalezy mi bardzo na czasie, bo do wylotu z mezem mamy kilka doslownie dni, a jego wniosek wymaga dodatkowej weryfikacji. Niestety jak na nieszczescie po drodze wypada 1 listopada – dzien wolny w Polsce i nie wiem czy nie brac go pod uwage, co wydluzy czas oczekiwania? czy moze zajmuja sie tym w Kanadzie i nie tracimy kolejnego dnia?

 • Pani Moniko, proszę podpowiedzieć, co powinnam zrobić? Już 6 tygodni temu wysłałam wniosek o eTA, zapłaciłam i mam potwierdzenie przelewu. Niestety, nie otrzymałam żadnego maila od IRCC – nawet numeru wniosku. Chciałabym na Boże Narodzenie polecieć do przyjaciół w Kanadzie. Już powinnam kupić bilet. Ponieważ czasu mam mało, to na stronie IRCC Web form wysłałam już 2 razy pytanie z prośbą o wyjaśnienie i także nie otrzymuję odpowiedzi. Wysyłam poprawnie, bo pojawia się automatyczna informacja, że odpowiedzą jak najszybciej, choć może to potrwać kilka dni. Ale to już nie są dni, tylko tygodnie. Przeczytałam, że innym też zdarza się nie otrzymać maila. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie posiadam kilku adresów mailowych, bo po co. Mogę wysyłać kolejne wnioski, ale to niczego nie gwarantuje. Jestem bezradna. Mam zamiar napisać do Ambasady Kanady w Warszawie. Może Pani coś doradzi?

 • Witam Pani Moniko!Z pani wczeniejszej wypowiedzi wnioskuje ze jezeli przebywalo sie na Eta w Kanadzie 6 miesiecy to potem po 5 latach nastepuje powtorzenie procedury ? Pozdrawiam !

 • Dzień dobry.
  We wniosku proszą o wpisanie konkretnej daty wyjazdu i powrotu a także godzinę wylotu, ale jak można to podać szczegółowo skoro najpierw jest wskazane załatwienie tego nieszczęsnego wniosku?
  Co w takiej sytuacji?

 • Czy ktos napisze czy juz sie wyjasnil ten problem z ta nieszczesna SPACJA…. Mam z i nie wiem co robic…

 • Dzień dobry. W sprawie spacji dzwoniłem dziś do ambasady wskazując sprzeczność dwóch informacji: „Enter the passport number exactly as it appears on the passport information page” i z polskiego linku (ale z oficjalnej strony eTA: „Proszę nie wpisywać żadnych znaków specjalnych (jak na przykład łącznik lub myślnik) lub spacji.” Pani nie potrafiła mi podać odpowiedzi, mam próbować w przyszłym tygodniu. Czy jest może coś nowego w tej sprawie? Dla systemu jest różnica (sprawdziłem) i tego się boję na lotnisku, bo tam nikt nic nie czyta tylko skanują paszport i albo zielone albo czerwone światełko…

 • Cześć,
  złozyłam już online aplikację i otrzymałam eTA, ale niestety przez pomyłkę skasowałam email potwierdzający i teraz nie mam nawet numeru swojej eTA.
  Wiem, ze wyłatując z Polski do Kanady czasami pytają o ten numer i powinnam go mieć.
  Jak moge „odzyskać” swój numer eTA?

  Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź.

  Pozdrawiam

  Basia

  • Witam,
   podłączam się do pytania. Wie może koś coś na ten temat?

 • cześć
  Mam pytanie. Jakie szanse na wjazd turystyczny ma osoba karana?? Dodam, że osoba karana była w 2008 i 2006 roku. Obie sprawy były „lekkim” przestępstwem. Jedno to posiadania a drugie przywłaszczenie rzeczy. Złożyłam wniosek o eta jednak chcą dodatkowych dokumentów, których niestety nie mogę znaleźć (wyroki sądu). Czy będę mieć jakiekolwiek szanse jeżeli nie wyrobię się z dostarczeniem tych wyroków.Wiem, że sądy różnie wydają te odpisy:/

  • I co Katarzyna ? Jak się sytuacja skoczyła ?

 • Katarzyna mam ten sam dylemat tylko jeszcze nie przesłałam eTA ,moje było wykroczenie w 2010r i płaciłam niewielką grzywnę a gdybym nie wpisała tego we wniosku to co będzie?Właśnie obawiam się tego ,że będą sobie życzyć wszystkich dokumentów z sądu i policji,już ktoś na tym forum wspomniał o tym problemie..

 • Cześć 🙂 Orientuje się ktoś może, czy musze wnioskować o eTA, jeżeli jedynie będę wylatywała z Kanady samolotem do Londynu? Granicę przejdę drogą lądową USA-Kanada i powrót do Europy z Kanady samolotem.

 • Witam. Potrzebuję informacji w sprawie wyjazdu grupowego. Czy opiekun grupy może złożyć wniosek w imieniu osoby niepełnoletniej?

 • witam, mam pytanie odnosnie eTa. Ze znajomymi wybieramy się do Meksyku i loty są przez Kanade. Czy mimo tego , że nie wszyscy mają paszport biometryczny to wyrobienie eTa spowoduje, ze bez problemu polecimy przez Kanade? czy tyczy się to tylko paszportu biometrycznego? z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Wiatam, mam pytanie odnośnie karalności – we wniosku należy podać rok miesiąc itd, mój znajomy nie pamięta czy był to październik czy listopad oraz czy dostał 2 czy 3 lata w zawieszeniu .. czy w razie pomyłki będą jakieś konsekwencje?

  • I co Agata ? Jak się sytuacja skoczyła ?

 • własnie wypełniłam wniosek eta ale napisano ze transakcja zostarła odrzucona nie wiem co teraz dalej zrobic

 • I co Agata ? Jak się sytuacja skoczyła ?

 • eTA pozwala jednorazowo pozostac w kanadzie przez 6 miesiecy…. pytam o to czy rocznie, w ciagu 5 lat, czy moge po 6 miesiacach wrocic do polski i zaraz do kanady, np po miesiacu?

 • Witam,
  Mam pewną wątpliwość wobec wniosku ETA który złożyłam w imieniu córki a w zasadzie zleciłam to firmie, która zajmuje się obsługą takich wniosków. Do rzeczy: 2 lata temu podróżowałam do Kanady, mój wniosek ETA został zatwierdzony jednak przy odprawie wystąpił problem-okazało się że we wniosku nr paszportu wpisany był bez spacji a w paszporcie widnieje że spacją.. Złożyłam kolejny wniosek wpisując nr paszportu że spacją. Na moje szczęście odpowiedź otrzymałam błyskawicznie i mogłam lecieć. Za 2 miesiące lecę do Kanady z córką, w formularzu wpisałam nr paszportu że spacją tak jak jest w rzeczywistości, po zatwierdzeniu wniosku widzę, że ten nieszczęsny nr jest bez spacji.. Pani która zajmowala się moim wnioskiem twierdzi, że wszystko jest wporządku, że system automatycznie usuwa spację i nie widzi w tym problemu.. Obawiam się, że sytuacja sprzed 2 lat się powtórzy i zostanę cofnięta z rocznym dzieckiem. Czy może ktoś miał podobną sytuację lub może ma pewną wiedzę w tym temacie? Dziękuję, pozdrawiam i przepraszam za długi tekst
  🙂

 • Witam,
  czy można jakoś odzyskać zagubiony nr ETA?

 • Kanada wymaga wizy. To się nazywa mydlenie oczu. Rząd Kanady sprytnie nazwał swoją wizę terminem eTA. Absolutnie, nikt nie wjedzie do Kanady bez eTA. Procedura uzyskania eTA jest niemal idendyczna do procedury uzyskania wiz do wielu krajów, np. USA. Nie wolno dać się amamić tym, że nie trzeba wizy bo wykupicie bilet i przy wchodzeniu do samolotu zostaniecie zawróceni. Ja na przykład przeżyłem horror w mojej rodzinie, kiedy cała rodzina wykupiła bilety, zabukowała pobyt w Kanadzie na trzy tygodnie, wynajęła z góry auto, a tu na dwa dni przed odlotem, jeszcze jedna osoba nie uzyskała eTA. Musieliśmy interweniować w konsulacie, który wcześniej odmówił pomocy, ale postawiliśmy sprawę na ostrzu noża i dopiero ktoś z konsulatu postarał się załatwić wizę eTA. Ciekaw jestem czy Kanadyjczycy też przeżywają taki horror przy konieczności starania sie o wjazd do Polski. Myślę, że nie. Oficjalne stanowisko Kanady nadal jest, że „Kanada nie wymaga wizy”. Give me a break! Kanada nam robi pranie mózgów. Powinno to być poruszone przez ministra spraw zagranicznych Polski w rozmowie z rządem Kanady ponieważ jest to nie fair, dyskryminuje Polaków i na dodatek działa myląco na podróżujących do Kanady, że nie muszą się starać o wizę.

LEAVE A COMMENT

%d bloggers like this: