KANADYJSKIE LIFESTORY
 

Trochę Kanady w Polsce, czyli IV Festiwal Kultury Kanadyjskiej

Dokładnie za 6 dni, 18 listopada, startuje w Krakowie Festiwal Kultury Kanadyjskiej, którego organizatorami są Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych oraz Koło Naukowe Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to IV edycja tego festiwalu, który ma za zadanie przybliżyć i zaznajomić słuchaczy z Krajem Klonowego Liścia.

W tym roku, 6757km zostało patronem medialnym festiwalu. Dzięki złączonym siłą jesteśmy w stanie dotrzeć do większej ilości osób, które mogą być zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na temat Kanady. Przez trzy dni, na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego i w zaprzyjaźnionych miejscach, prowadzone będą wykłady, organizowane spotkania, których tematyka skupiona będzie wokół Kanady i jej miejsca na arenie międzynarodowej.

Nie ukrywam, kiedy otrzymałam rozpiskę festiwalową, to poczułam lekkie ukłucie zazdrości, że ominie mnie tyle spotkań, które byłby doskonałą inspiracją na kolejne posty o Kanadzie. Jak na razie, muszę obejść się smakiem, ale jeżeli Wy w dniach 18 – 20 listopada będziecie w Krakowie, to naprawdę warto wstąpić na festiwal i poszerzyć swoją wiedzę na temat kraju, który ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż syrop klonowy, niezłą drużynę hokeja i nieokiełznaną naturę.

Jeśli macie ochotę posłuchać Kamili Kielar, czyli Bear Girl i jej opowieści o tym jak przemierzyła na rowerze Yukon, sprawdzić swoją wiedzę na temat Kanady, dowiedzieć się jaki wpływ ma Hollywood i kino francuskie na kanadyjską produkcję filmową czy obejrzeć film „Inwazja Barabarzyńców”, to koniecznie powinniście stać się częścią festiwalu i przez trzy dni oddać się w ramiona Kraju Klonowego Liścia!

Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę IV Festiwalu Kultury Kanadyjskiej:

IV Festival Kultury Kanadyjskiej

IV Festival Kultury Kanadyjskiej

Jeżeli ktoś z Was dotrze na festiwal, to koniecznie dajcie znać jak było! Jestem ciekawa Waszych wrażeń! 🙂

Written by

Osiem lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Latest comments
  • Cześć,
    chciałam się ciebie podpytać jak ze znalezieniem pracy dla osoby bez studiów – 18 lat, doświadczenie z pracy w kawiarni. Planuję popracować w Kanadzie, np. w Edmonton przez jakiś rok, może być jako kelnerka, a potem zacząć podróżować 🙂 (Jukon jesienią – to moje marzenie!)
    Da się jakoś wyżyć z takiej pracy i do tego coś odłożyć?

  • Oj…daleko ten Krakow!

LEAVE A COMMENT

%d bloggers like this: